NASZA HISTORIA

Bardzo duże zaangażowanie, pasja! Jestem pod wrażeniem 🙂

facebook.com/rozbiegamynowydwor/

Paulina

Obecnie Stowarzyszenie Rozbiegamy Nowy Dwór kontynuuje działalność propagującą bieganie i aktywność fizyczną w naszym mieście, promując również walory turystyczne oraz historyczne Nowego Dworu Mazowieckiego i jego okolic. Do współpracy przy naszych projektach udało nam się zaprosić wielu lokalnych partnerów, dzięki czemu możemy realizować te przedsięwzięcia w sposób profesjonalny, bezpieczny i wyjątkowo atrakcyjny dla uczestników.

Inicjatywa Rozbiegamy Nowy Dwór powstała w lutym 2017r. Działając charytatywnie, poza pracą zawodową, założyliśmy na Facebooku fanpage RozbiegaMy Nowy Dwór. Słowo Rozbiegamy było hasłem, za którym kryły się pasja, motywacja, moc i współpraca. Naszym zamierzeniem była integracja miejscowych biegaczy poprzez wspólne treningi, wymianę doświadczeń, a także drużynowe reprezentowanie naszego miasta na zawodach. Chcieliśmy również zachęcić osoby nie uprawiające sportu, by spróbowały pokonać z nami swoje pierwsze kilometry. Zaprosiliśmy zatem nowodworzan na serię „Treningów dla każdego”, które jak się wkrótce okazało, dla wielu były początkiem niezwykłej biegowej przygody.

Wspólne treningi cieszyły się dużym zainteresowaniem i szybko zintegrowały biegową społeczność, co w kwietniu 2017r. skłoniło nas do założenia Stowarzyszenia Rozbiegamy Nowy Dwór.

Rozwijając działalność popularyzującą bieganie w 2017r., jako Stowarzyszenie, z sukcesem zrealizowaliśmy w Nowym Dworze Mazowieckim pierwsze edycje dwóch imprez biegowych:

 

  • w sierpniowym biegu na 5 km pod nazwą „Piąteczka dla każdego” wystartowało ok. 300 osób dorosłych oraz 100 dzieci i młodzieży w biegach towarzyszących. Dzięki łatwej trasie wiele osób odważyło się na debiut w zawodach, a doświadczeni biegacze cieszyli się z nowych rekordów życiowych. Otrzymane wsparcie pozwoliło nam przygotować w naszym mieście prawdziwe biegowe święto i stworzyć wspaniałą sportową atmosferę.
  • listopadowy „Bieg Obrońców Modlina” na dystansie 10 km uzyskał świetną frekwencję nie tylko zawodników dorosłych, ale także dzieci i młodzieży. Kilkaset osób pokonało ciekawą trasę wśród zabytków Twierdzy Modlin i uczciło pamięć bohaterskich żołnierzy. Na biegaczy czekało również szereg atrakcji towarzyszących m.in. konkurs historyczny, zwiedzanie Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin, wejście na Wieżę Czerwoną oraz ognisko.
Władze Stowarzyszenia Rozbiegamy Nowy Dwór

 

ZARZĄD

Karol Bielec

Karol Bielec

Prezes Zarządu

 

Anna Jaworek

Anna Jaworek

Członek Zarządu

Piotr Kamiński

Piotr Kamiński

Członek Zarządu, Skarbnik

Dariusz Bagnicki

Dariusz Bagnicki

Członek Zarządu